Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej w jakim celu są one używane i jak zmienić ustawienia Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...
Kwiatek Torty artystyczne

Kontakt

Anastasiya Tumas

+48 798 829 548
poniedziałek-piątek
w godz. 10.00-18.00

Napisz do mnie maila
7 dni w tygodniu 24h/dobę

Osobisty odbiór tortów w Wołominie

Złóż zamówienie >>

Torty Artystyczne - FAQ

Poniżej znajdą Państwo szczegółowe informacje jak zamawiać torty artystyczne oraz odpowiedzi na naczęściej powtarzające się pytania. W razie jakichkolwiek wątpliwości proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Co to są torty artystyczne?

Torty artystyczne, to torty pokryte masą cukrową (lukrem plastycznym) wykonywane ręcznie na indywidualne zamówienie. Mogą one być w różnych kształtach, kolorach i zawierać dodatkowe ozdoby w postaci figurek, kwiatów lub innych elementów. Jedynymi ograniczeniami w wykonaniu tortów artystycznych jest wyobraźnia i budżet zamawiającego.

Jak zamawiać torty artystyczne

Aby zamówić tort trzeba złożyć zamówienie korzystając z formularza zamówienia zamieszczonego na podstronie Zamów. Przed złożeniem zamówienia proszę jednak o kontakt telefoniczny (tel. kom. 798-829-548 - Anastasiya) uwzględniając odpowiedzi na następujące pytania:

  • Data i godzina, na którą ma być przygotowany tort?
  • Dla ilu osób ma być tort?
  • Jaki ma być smak tortu?
  • Co ma przedstawiać tort, preferowane kolory, ewentualnie motyw przewodni zdobienia itp.?
  • Jaki będzie sposób odbioru tortu – osobisty czy dostarczenie pod wskazany adres?

Odpowiedzi na te pytania pomogą nam wspólnie stworzyć niepowtarzalny tort artystyczny i dostosować go do Państwa oczekiwań. Można oczywiście skorzystać z gotowych rozwiązań przedstawionych w Galerii, ale mile też będą widziane Państwa pomysły, gdyż uwielbiam wyzwania. Im bardziej osobisty tort chcą Państwo otrzymać, tym więcej szczegółów na temat osoby dla której go zamawiacie musicie mi zdradzić.

Po ustaleniu szczegółów przygotowania tortu proszę złożyć zamówienie korzystając z formularza zamówienia zamieszczonego na podstronie Zamów. Jako potwierdzenie otrzymają Państwo emaila z numerem zamówienia. Wtedy proszę w ciągu 5 dni dokonać wpłaty bezzwrotnej zaliczki w wysokości minimum 30% wartości tortu wpisując w tytule przelewu numer zamówienia. Ponieważ liczba zamówień, które mogę przyjąć na dany dzień jest ograniczona, wpłata zaliczki gwarantuje, że zamówiony przez Państwa tort będzie wykonany na ustalony termin.

Po zaksięgowaniu zaliczki otrzymają Państwo emaila z potwierdzeniem realizacji zamówienia.

Ile wcześniej trzeba złożyć zamówienie?

Liczba zamówień, które mogę przyjąć na dany dzień jest ograniczona, dlatego sugeruję robić zamówienie przynajmniej dwa tygodnie przed planowanym terminem realizacji. Taki czas składania zamówienia gwarantuje rezerwację daty, a jednocześnie daje możliwość na finalizowanie detali zamówienia. W pilnych przypadkach warto zadzwonić, może się okazać, że mam wolny termin, aczkolwiek wykonanie bardzo skomplikowanego tortu w takim terminie będzie raczej niemożliwe.

Czy można zamówić tort zamieszczony w Galerii?

Torty zamieszczone na mojej stronie, to torty artystyczne wykonane na zamówienie poprzednich klientów. Każdy tort zamieszczony w Galerii posiada w nawiasie swój numer. Jeśli spodobał się Państwu któryś z tych tortów mogę go wykonać także dla Państwa, choć nie gwarantuję, że będzie on identyczny jak na zdjęciu w Galerii Tortów Artystycznych, ponieważ wszystkie moje torty wykonuję ręcznie. Pragnę jednak zaznaczyć, że moim celem jest kreacja dla Państwa osobistego, unikalnego tortu.

Czy można zamówić tort na podstawie jakiegoś zdjęcia
czy ilustracji, które posiadam?

Teoretycznie istnieje taka możliwość, choć na to pytanie mogę odpowiedzieć dopiero wtedy, gdy otrzymam takie przykładowe zdjęcie lub ilustrację.

Jaka jest cena tortu artystycznego?

Każdy z moich tortów, to osobna kreacja. Na cenę tortu wpływa przede wszystkim jego waga i stopień trudności wykonania zdobień. Bazowa cena za kilogram tortu podana w Cenniku jest jedynie orientacyjna, co nie znaczy, że będzie bardzo odbiegać od ceny ostatecznej (różnice w cenie mogą dotyczyć bardzo skomplikowanych tortów 3D). Czasem warto powiedzieć jakim budżetem na tort Państwo dysponują, wtedy będzie mi łatiwej coś zaproponować i z pewnością znajdziemy rozwiązanie, które zadowoli obie strony. Do ceny tortu należy też doliczyć ewentualny koszt transportu.

Jaka jest minimalna waga tortu artystycznego?

W związku ze szczególnym charakterem tworzenia tortów artystycznych minimalna waga tortu to 1,5 kg, a w przypadku tortów 3D i piętrowych to 2,5 kg.

Czy wymagana jest zaliczka?

Tak, wymagam bezzwrotnej zaliczki w wysokości co najmniej 30% wartości tortu przy rezerwacji daty zamówienia. Pozostała kwota za tort powinna być opłacona gotówką lub przelewem najpóźniej w dniu odbioru/dostarczenia tortu.

Jak odebrać tort?

Preferuję bezpłatny odbiór osobisty w Wołominie, ale mogę też dostarczyć tort do Państwa do Warszawy, Wołomina i okolic. Cena transportu jest ustalana indywidualnie i zależy od odległości. Ze względów bezpieczeństwa nie przesyłam tortów kurierem ani taksówką.

Jaki smak tortu można zamówić?

Przykładowa lista smaków jest podana na stronie Smaki. Oczywiście osobom niezdecydowanym zawsze mogę doradzić jaki smak wybrać najlepiej.

Co to jest masa cukrowa (lukier plastyczny)?

Wszystkie moje torty artystyczne są pokryte masą cukrową (lukrem plsatycznym), która składa się głownie z cukru pudru, żelatyny i wody. Również wiele zdobień na torty (figurki, kwiatki itp.) wykonuję z masy cukrowej. Masa ta jest w pełni jadalna, choć jest bardzo słodka. Torty pokryte masą cukrową kroi się jak wszystkie inny torty. Jeśli ktoś nie lubi masy cukrowej może ją spokojnie oddzielić od reszty ciasta na swoim talerzyku już po podaniu.

Czy jest możliwość zamówienia tortu bez glutenu, bez cukru,
bez mleka, lub wegetariańskiego?

Przepraszam, ale nie robię takich tortów. Niestety, nie mogę również dostosować się do alergików na orzechy. Do przygotowania tortów używam produktów, które mogą zawierać śladowe ilości orzechów.

Jak policzyć ile kilogramów tortu będę potrzebować?

Zazwyczaj porcja tortu jest liczona około 10 dkg na osobę, czyli 1 kg tortu na około 10 osób. Warto jednak dodać, że jest to mała porcja, więc bezpieczniej jest liczyć 15-20 dkg na osobę. Poza tym torty artystyczne są zwykle nieco cięższe od tortów klasycznych, gdyż dochodzi jeszcze waga masy cukrowej użyta do ozdobienia tortu. W związku z tym tort na 10 osób może ważyć 1,5 kg, a nawet i więcej.

Copyright © 2011-, Torty artystyczne - Anastasiya Tumas